fot. Monika Bilska

Pielgrzymi z Chojnic dotarli do toruńskiego sanktuarium

Do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu przybyli pielgrzymi z Chojnic, którzy wędrują na Jasną Górę. Sierpień to miesiąc pielgrzymek do stóp Pani Jasnogórskiej.

Pielgrzymi z Chojnic, którzy wyruszyli w środę, w sobotę dotarli do Torunia.

– Pielgrzymów jest około 150. To jest taka liczba ruchoma. Jedni przyjeżdżają, drudzy odjeżdżają – wskazał ks. Marek Bogusz z parafii pw. Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela w Chojnicach.

O. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz toruńskiego sanktuarium, podkreślił, że to nie pierwsza wizyta chojnickich pątników w tym miejscu.

– Po raz trzeci pielgrzymka piesza z Chojnic zatrzymała się przy naszym sanktuarium. Bardzo się cieszymy, że jest to już tradycja tego miejsca – mówił o. Andrzej Laskosz CSsR.

Pielgrzymi otrzymali od sanktuarium specjalny podarunek.

– Żeby wzmocnić ich wiarę – bardzo wielu pośród nich to młodzi ludzie – daliśmy im w prezencie „Nawiedzenie Najświętszego Sakramentu” św. Alfonsa Marii Liguori, założyciela naszego zgromadzenia redemptorystów. Chcemy ich uczyć, że trzeba też rozmawiać z Panem Bogiem w cichości swojego serca – wyjaśnił kustosz sanktuarium.

Wśród uczestników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę można znaleźć zarówno dzieci, osoby młode, starsze, jak i całe rodziny. Jedni pielgrzymują już od wielu lat. Dla innych to dopiero początek pielgrzymkowego szlaku.

6 razy jak byłam młoda, a teraz jest to mój 7 raz – takie podsumowanie po latach, podziękowaniu za całe moje szczęśliwe życie – zaznaczyła Kornelia.

Każdy z pielgrzymów niesie w swoim sercu jakąś intencję.

Mam bardzo chorego tatę, idę w intencji o jego zdrowie, ale jeszcze w intencji mojej rodziny, moich dzieci – wskazała Mariola.

Grupa pątników z Chojnic pielgrzymuje w ramach 28. Pieszej Pielgrzymki diecezji pelplińskiej na Jasną Górę. Razem w pięciu grupach jest ok. 600 osób.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj