fot. flickr.com

Papież zawierza Maryi Rzym, Włochy i cały świat

Środa w Kościele rzymskim była szczególnie poświęcona modlitwie oraz postowi w intencji Włoch i całego świata w obliczu pandemii koronawirusa. Jej kulminacyjnym momentem była Msza św. celebrowana przez wikariusza Ojca Świętego dla diecezji rzymskiej ks. kard. Angelo De Donatisa w sanktuarium Matki Bożej Miłości. Została poprzedzona przesłaniem Papieża, w którym zawierzył świat wstawiennictwu Matki Bożej.

Ks. kard. De Donatis w homilii nawiązał do obecnego czasu zmagania z koronawirusem. Zwrócił uwagę, że z jednej strony daje się zauważyć postawę wielkiej wiary w ludziach, a z drugiej na twarzach wielu osób rysuje się niepokój. Doświadczył go również sam Jezus, w obliczu Swej męki. Słowa, które wypowiedział wtedy: „W Twoje ręce powierzam mojego ducha” przypominają nam, że nikt i nic nie może nas wyrwać z Bożych rąk, nawet śmierć.

Stwierdził, że najważniejszą rzeczą w czasie koronawirusa jest stanąć przed Bogiem, który w nas mieszka.

„On zachowa ludzkość, zjednoczy nas ze sobą nawzajem” – podkreślił wikariusz papieski.

Oto tekst modlitwy Papież Franciszka:

„Maryjo, Ty jaśniejesz zawsze na naszej drodze jako znak zbawienia i nadziei. Zawierzamy się Tobie, Uzdrowienie chorych, Tobie, która pod krzyżem towarzyszyłaś cierpieniu Jezusa, zachowując niewzruszoną wiarę. Ty, Zbawienie ludu rzymskiego, wiesz czego potrzebujemy i jesteśmy pewni, że zatroszczysz się o to aby, tak jak w Kanie Galilejskiej, mogły powrócić radość i święto, po tym czasie próby. Dopomóż nam, Matko Bożej Miłości, przylgnąć do woli Ojca i uczynić to, co powie nam Jezus, który wziął na siebie nasze cierpienia, aby zaprowadzić nas, poprzez krzyż do radości zmartwychwstania. Amen”.

„Pod Twoją obronę uciekamy się, Święta Matko Boga. Racz nie gardzić naszymi prośbami, które kierujemy w czasie próby, ale uwolnij nas od wszelkiego niebezpieczeństwa, o chwalebna i błogosławiona Dziewico”.

Krzysztof Ołdakowski SJ /radiomaryja.pl

drukuj