fot. PAP/EPA

Papież zapewnił o modlitwie za Ukrainę i w RŚA

Jezus jest zawsze u boku każdego z nas, bez Niego nic nie możemy uczynić – podkreślał w czasie modlitwy Regina Coeli Ojciec Święty Franciszek. Papież zapewnił także o swej modlitwie za ofiary konfliktów na Ukrainie i w Republice Środkowoafrykańskiej.

Ojciec Święty nawiązał do obchodzonej dzisiaj w wielu krajach, w tym we Włoszech, uroczystości Wniebowstąpienia Jezusa. Jezusa odchodzi, wstępuje do nieba, to znaczy powraca do Ojca, od którego został posłany na świat. Wykonał swoje dzieło i powraca do Ojca.

Pokazuje nam, że celem naszego pielgrzymowania jest Ojciec. Wstąpienie Jezusa do nieba nie jest jednak oddzieleniem – pozostaje On z nami na zawsze, w nowej formie.

Ojciec Święty podkreślił, że Jezus jest obecny także poprzez Kościół, który posłał On, aby kontynuował Jego misję – mówiąc do apostołów „Idźcie, więc i nauczajcie wszystkie narody”. Jezus pozostawił nam także szczególny dar – Jego rany. To jest cena przebaczenia jakie daje nam Bóg. Bóg widząc rany Jezusa zawsze nam przebacza.

Jego Świątobliwość modlił się także za ofiary konfliktów na Ukrainie i w Republice Środkowoafrykańskiej.

Papież nawiązał także do obchodzonego w niektórych Kościołach lokalnych Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu, którego tematem jest komunikacja w służbie kultury spotkania. „Środki społecznego przekazu mogą sprzyjać poczuciu jedności rodziny ludzkiej, solidarności, zaangażowaniu na rzecz godnego życia wszystkich.

Módlmy się aby komunikacja, w każdej swej formie, faktycznie służyła spotkaniu między osobami, wspólnotami, narodami; spotkania na fundamencie wzajemnego poszanowania i wysłuchania” – powiedział Papież Franciszek.

 

 

TV Trwam News 

drukuj