fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Jezus może nas zmienić, może przemienić nasze serce

Papież Franciszek powiedział w niedzielę, że żaden zawód, pochodzenie społeczne ani grzech nie przekreśla nikogo w oczach Boga. Podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański zachęcał grzeszników, by nie zapominali o Bożym miłosierdziu i przebaczeniu. 

– Nie ma zawodu ani stanu społecznego, nie ma grzechu czy jakiejkolwiek zbrodni, które mogłyby wykreślić z pamięci i z serca Boga jedno z jego dzieci – mówił papież komentując przypowieść z Ewangelii o znienawidzonym przez ludność Jerycha zwierzchniku celników Zacheuszu.

Podkreślił: „Bóg pamięta zawsze, nie zapomina nikogo z tych, których stworzył. On jest Ojcem, zawsze z czujnością i miłością oczekującym na to, by zobaczyć, jak w sercu syna odrodzi się pragnienie powrotu do domu”.

„A kiedy rozpoznaje to pragnienie, choćby po prostu tylko ledwo zaakcentowane i wiele razy prawie nieuświadomione, natychmiast staje obok i swym przebaczeniem sprawia, że droga nawrócenia i powrotu jest lżejsza” – dodał papież Franciszek.

Następnie zwrócił się do wiernych:

Jeśli coś ciąży ci na sumieniu, jeśli wstydzisz się wielu rzeczy, których się dopuściłeś, zatrzymaj się na chwilę, nie bój się, pomyśl o tym, że jest ktoś, kto na ciebie czeka, bo on nigdy nie zapomniał o tobie i nie przestał o tobie myśleć. (…) To jest Twój Ojciec, Bóg, Jezus, który na ciebie czeka – dodał papież.

Przypomniał wiernym: „Jezus jest miłosierny i nigdy nie przestaje przebaczać”.

Franciszek zachęcił wszystkich, by pozwolili się odmienić przez Jezusa. „On może uwolnić nas od egoizmu i uczynić z naszego życia dar miłości” – dodał papież podczas spotkania z dziesiątkami tysięcy wiernych w Watykanie.

Bracia i siostry, pozwólmy także i my Jezusowi, by wezwał nas po imieniu! W głębi serca, usłyszmy Jego głos, który nam mówi: “Dziś muszę się zatrzymać w twoim domu”, to znaczy w twoim życiu. Przyjmijmy Go z radością: On może nas zmienić, może przemienić nasze serce z kamienia w serca z ciała, może nas uwolnić od egoizmu i uczynić z naszego życia dar miłości. Jezus może to uczynić, pozwól by On na Ciebie spoglądał! – mówił papież Franciszek.

PAP/RIRM

drukuj