fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Dziękuję Polakom za wsparcie modlitewne i materialne Kościoła na Wschodzie

Słowa podziękowań Papież skierował do nas podczas cotygodniowej audiencji generalnej w auli Pawła VI. Przygotowane teksty z powodu utrzymujących się problemów papieża Franciszka z gardłem odczytał ksiądz z Watykanu.

Ojciec Święty pozdrawiając Polaków, nawiązał do Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, który będziemy obchodzić w niedzielę 10 grudnia.

Pozdrawiam serdecznie Polaków, a w szczególności artystów uczestniczących w koncercie „Psalmy Pokoju i Dziękczynienia” upamiętniających beatyfikację rodziny Ulmów. W najbliższą niedzielę w Polsce obchodzony będzie Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dziękuję wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają tamtejszy Kościół, zwłaszcza na udręczonej Ukrainie – wskazał biskup Rzymu.

W katechezie Papież zaznaczył, że głoszenie Ewangelii musi się odbywać w Duchu Świętym. Nie wystarczy wiarygodność świadectwa i aktualność przesłania. Bez Ducha Świętego – jak podkreślał Franciszek – gorliwość apostolska jest próżna i fałszywa.

Na koniec audiencji Ojciec Święty Franciszek osobiście zaapelował o pokój w Ziemi Świętej i na Ukrainie.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl