fot. Justyna Rogalska

Panama w Wieliczce

W sobotę ruszyła strefa „Wieliczka-Panama” w ramach trwających Światowych Dni Młodzieży. Wydarzenie jednoczy wszystkich, którzy chcą wspólnie przeżyć wizytę Ojca Świętego Franciszka w Panamie i spotkanie z młodzieżą z całego świata.

Inicjatywa rozpoczęła się spotkaniem noworocznym w Centrum „Solne Miasto”, na której był obecny ks. kard. Stanisław Dziwisz, arcybiskup senior archidiecezji krakowskiej.

Ksiądz kardynał, który uczestniczył we wszystkich dotychczasowych spotkaniach z młodymi, pozdrowił młodzież z Panamy i Ojca Świętego Franciszka. Przypomniał także osobę Jana Pawła II, który był zawsze z młodzieżą jako ich przewodnik i poprzez młodych przemawiał do całego świata.

– Teraz jego testament kontynuuje Papież Franciszek – mówił ks. kard. Stanisław Dziwisz.

 

Z kolei burmistrz Wieliczki Artur Kozioł podkreślił, że Światowe Dni Młodzieży w Krakowie są niezapomnianym przeżyciem dla Wieliczki i Wieliczan.

– Doskonale rozumiemy, jak wielką radość przeżywają teraz mieszkańcy Panamy oraz przybyli pielgrzymi. Blisko trzy lata temu, wspólnie przeżyliśmy tę radość na wielickiej ziemi. Dziś łączymy się z Panamą w modlitwie, śpiewie i wspólnym czuwaniu – zaznaczył burmistrz.

Podczas spotkania wystąpiły chóry gospel z Polski i Wielkiej Brytanii.

Czuwanie z młodzieżą prowadzi o. Łukasz Buksa, znany rekolekcjonista. Po północy zebrani będą łączyć się z uczestnikami ŚDM w Panamie poprzez transmisję na żywo, która dostępna jest m.in. dzięki TV Trwam.

RIRM

drukuj