I Kongres Różańcowy diecezji ełckiej. Ks. bp J. Mazur: Jest to pozytywna odpowiedź na apel Maryi Matki Kościoła, która zachęca nas do modlitwy różańcowej, pokuty i nawrócenia

Od dziś w diecezji ełckiej rozpoczynają się stacje kongresowe, które są szczególnym elementem I Kongresu Różańcowego, a zarazem sposobem na uczczenie 30 lat istnienia diecezji ełckiej. Jak wskazał pasterz diecezji ks. bp Jerzy Mazur w rozmowie z portalem Radia Maryja, jest to doskonała okazja, aby przede „pozytywnie odpowiedzieć na prośbę Maryi Matki Kościoła, patronki naszej diecezji, aby poderwać ludzkie serca, by nastąpiło ożywienie nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca, działalności środowisk różańcowych i zainicjowanie nowych wspólnot; by zamanifestować też wartość modlitwy różańcowej, a także odkrywać skarb, jakim jest różaniec”.

Dzień, który połączył dwóch błogosławionych. 28 maja – 50 lat temu ks. Jerzy Popiełuszko przyjął święcenia kapłańskie z rąk ks. kard. Stefana Wyszyńskiego

28 maja 2022 roku przeżywamy ważne wydarzenia w historii Kościoła katolickiego i całego narodu polskiego. W tym dniu po raz pierwszy liturgicznie wspominamy bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Dokładnie dziś mija również 50 lat odkąd bł. ks. Jerzy Popiełuszko przyjął święcenia kapłańskie z rąk Prymasa Tysiąclecia.

Europoseł T. Poręba zainterweniował w KE w związku z nasileniem ataków na chrześcijan w Nigerii. K. Ciempka: Nie ma tygodnia bez wiadomości o kolejnych porwaniach czy zabójstwach chrześcijan na tle religijnym

Europoseł Tomasz Poręba interweniuje w KE w związku z eskalacją ataków na chrześcijan w Nigerii. W skierowanej interpelacji pyta o kroki, jakie zamierza podjąć Unia Europejska, by zapewnić wolność religijną wyznawcom Chrystusa w tym kraju.

134. rocznica święceń kapłańskich Sługi Bożego ks. bp. Adolfa Piotra Szelążka

Zgromadzenie Sióstr świętej Teresy od Dzieciątka Jezus świętuje 134. rocznicę święceń kapłańskich Sługi Bożego ks. bp. Adolfa Piotra Szelążka, swojego założyciela. „Kapłaństwo wyciska na mężczyźnie nieusuwalną, niezatartą pieczęć, która zostaje z nim na zawsze. Prezbiter głosi Słowo Boże, sprawuje sakramenty, a przede wszystkim celebruje świętą Eucharystię” – wskazały siostry Terezjanki na swojej stronie internetowej.

W Niepokalanowie odbędzie się „Wieczernik Maryi”

W Niepokalanowie zostanie dziś zainaugurowany ,,Wieczernik Maryi”. Będzie to dziewięć dni i nocy nieustannej modlitwy w intencji ojczyzny. Modlitwa jest organizowana na wzór tej, na której Maryja i apostołowie trwali, przed zstąpieniem Ducha Świętego, przez dziewięć dni i nocy w Wieczerniku.

PKWP: Módlmy się o pokój

„Pokój jest darem Boga” – przypomina Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które przyłącza się do apelu Ojca Świętego Franciszka skierowanego do Polaków, by modlić się w intencji Ukrainy i całego świata. Ks. prof. Waldemar Cisło ogromne obawy wiąże z kryzysem żywnościowym i sytuacją pogodową w Afryce. W jego ocenie kontynent może mierzyć się z falą głodu, czego skutkiem będzie eskalacja przemocy.

[WYWIAD] Ks. bp K. Białasik SVD: Miłość Boliwijczyków do Pana Jezusa Miłosiernego jest bardzo wielka

Żyjemy w bardzo trudnych czasach, gdzie panuje wiele nienawiści, gdzie nie szanuje się człowieka, zabija się go w różnych momentach życia. Wielu ludzi zdaje więc sobie sprawę, że jeśli nie pójdzie drogą miłosierdzia, nie znajdzie miłosierdzia Bożego, to może się zatracić – powiedział ks. bp Krzysztof Białasik SVD z diecezji Oruro w Boliwii, który przybył do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, w rozmowie z Małgorzatą Pabis