Ostatnie pożegnanie śp. ks. Piotra Pawlukiewicza

Pożegnaliśmy dziś śp. ks. Piotra Pawlukiewicza. Z uwagi na epidemię w uroczystościach pogrzebowych wzięła udział tylko najbliższa rodzina.

Ks. Piotr Pawlukiewicz był niezwykle cenionym kaznodzieją, duszpasterzem akademickim, kierownikiem duchowym i wykładowcą. Był doktorem teologii pastoralnej, autorem książek i kanonikiem gremialnym Kapituły Metropolitalnej Warszawskiej. Prowadził też wykłady z homiletyki dla alumnów WMSD w Warszawie.

– Przyciągał w swoim życiu kapłańskim do pana Jezusa i do Kościoła setki tysięcy wiernych, młodzieży, dzieci. Miał ten wielki dar słowa – mówił metropolita warszawski ks. kard. Kazimierz Nycz.

Kazania ks. Pawlukiewicza cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodzieży, podobnie jego konferencje zamieszczane w mediach społecznościowych.

– Dlaczego ksiądz Piotr był tak kochany? Był odblaskiem głosu Jezusa, tak jak każdy kapłan być powinien, ale był szczególnym odblaskiem. Mówił, trafiając w samo sedno, ale nie po to, żebyśmy się kulili, ale żebyśmy się właśnie wyprostowali dzięki Łasce Bożej i Bożemu Miłosierdziu – powiedział w trakcie homilii przyjaciel ks. Pawlukiewicza, ks. Bogusław Kowalski.

Świętej pamięci ks. Piotr Pawlukiewicz od lat zmagał się z chorobą Parkinsona. Zmarł w nocy z piątku na sobotę w wieku 59 lat. Został pochowany w grobowcu duchownych Archidiecezji Warszawskiej.

TV Trwam News

drukuj