fot. PAP/EPA

Ostatni dzień wizyty papieża Franciszka w Chile

Ojciec Święty zakończył wizytę apostolską w Chile. W Campus Lobito w Iquique papież Franciszek odprawił Mszę św. Koronował także figurę Matki Bożej Szkaplerznej.

Iquigue to portowe miasto położone w północnym Chile, 1600 km od stolicy kraju – Santiago. Znajduje się ono na styku gór, pustyni i Pacyfiku. Diecezję Iquigue zamieszkuje około 180 tys. katolików.

Eucharystia ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w Campus Lobito w Iquique była ostatnim wydarzeniem w trakcie pobytu Ojca Świętego w Chile. W homilii papież Franciszek mówił o zaproszeniu do udziału w cudzie, który jest skierowany do każdego z nas. Tym samym Biskup Rzymu zachęcił mieszkańców Iquique, aby ta „ziemia marzeń” była nadal krainą gościnności.

– Gościnności świątecznej, ponieważ dobrze wiemy, że nie ma chrześcijańskiej radości, gdy zamykają się drzwi. Nie ma chrześcijańskiej radości, gdy mówimy innym, że jest ich za wiele albo, że wśród nas nie ma dla nich miejsca (…). Zwracajmy uwagę na wszelkie sytuacje niesprawiedliwości i nowe formy wyzysku, które narażają wielu braci na utratę świątecznej radości. Bądźmy wrażliwi w obliczu niepewności pracy, która niszczy życie i rodziny – podkreślił papież Franciszek.

W trakcie Mszy św. Ojciec Święty koronował figurę Matki Bożej Szkaplerznej z Tirana, szczególnie umiłowanej przez Chilijczyków.

Kolejny etap papieskiej pielgrzymki to Peru. Z wizytą w tym kraju Ojciec Święty będzie przebywał do 21 stycznia. Hasło pielgrzymki to słowa: „Zjednoczeni w nadziei”.

TV Trwam News/RIRM

drukuj