Ojciec Święty zapowiedział ustanowienie 17 nowych kardynałów

W sobotę 19 listopada odbędzie się konsystorz dla wyboru nowych kardynałów. Wśród nich znajdzie się redemptorysta. Papież ogłosił to pod koniec niedzielnej Mszy Św., którą sprawował na placu św. Piotra w Watykanie z okazji jubileuszu Maryjnego w ramach Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia.

Ojciec Święty zaznaczył, że konsystorz, który wybierze nowych ks. kardynałów, zbierze się w trzecią sobotę listopada.

Cieszę się, że 19 listopada odbędzie się konsystorz dla wyboru nowych kardynałów.  Pochodzą oni z pięciu kontynentów i jedenastu krajów. W niedzielę 20 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla, na zakończenie Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia, będę koncelebrował Mszę św. z nowymi kardynałami, arcybiskupami, biskupami i kapłanami – powiedział papież Franciszek.

Wśród nowych kardynałów znajdzie się metropolita Indianapolis w USA, ks. abp Joseph William Tobin, redemptorysta, były generał zakonu Najświętszego Odkupiciela.

Transmisję z Watykanu przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl