Nowy Inspektor Salezjanów w Krakowie

Nowym przełożonym Salezjańskiej Inspektorii św. Jacka z siedzibą w Krakowie został ksiądz dr Marcin Kaznowski SDB.

Na instalację Księdza Inspektora goście przyjechali z całej Salezjańskiej Inspektorii, która – oprócz południowo-wschodniej części Polski – obejmuje także Ukrainę. Uroczystości przewodniczył ks. dr Tadeusz Rozmus SDB, radca salezjańskiego regionu Europy Północnej i Wschodniej.

W czasie uroczystej Eucharystii, po kazaniu, miał miejsce obrzęd instalacji na urząd przełożonego. Uczestniczyli w nim księża inspektorzy z pozostałych trzech polskich Inspektorii. Obecne były również siostry salezjanki (FMA), Salezjanie Współpracownicy (SSW), Byli Wychowankowie Salezjańscy (BWS), a także przedstawicielki Ochotniczek Księdza Bosco (VDB) oraz młodzież z salezjańskich oratoriów i szkół.

Po Mszy św. wszyscy goście zostali zaproszeni na akademię, którą poprowadził sekretarz księdza inspektora ks. Mateusz.

Listy gratulacyjne od biskupów i przełożonych wyższych różnych instytutów pokazały, że lokalny Kościół pokłada wielkie nadzieje w zgromadzeniu salezjanów.

Słowami podsumowania i mottem, jakim chce się kierować ksiądz Marcin Kaznowski w przewodzeniu Inspektorii, był cytat z Adhortacji Apostolskiej Papieża Franciszka: „Wolę raczej Kościół poturbowany, poraniony i brudny, bo wyszedł na ulice, niż Kościół chory z powodu zamknięcia się i wygody z przywiązania do własnego bezpieczeństwa”.

„Księże Marcinie dziękujemy za objęcie urzędu przełożonego. Prowadź nas zgodnie z natchnieniem Ducha Świętego, byśmy realizowali w naszych wspólnotach i każdy indywidualnie charyzmat św. Jana Bosco, który otrzymaliśmy od Boga” – powiedział ks. Marcin Wosiek SDB, delegat Księdza Inspektora ds. komunikacji społecznej.

Ks. Marcin Wosiek SDB/radiomaryja.pl

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl