fot. PAP/EPA

Papież zachęcił Polaków do bycia ewangelizatorami

Do bycia odważnymi i radosnymi ewangelizatorami zachęcał dziś Ojciec Święty Franciszek. Podczas audiencji generalnej w Watykanie Papież nawiązał do przybycia świętego Pawła do Rzymu, jego uwięzienia i męczeńskiej śmierci.

Ojciec Święty zauważył, że choć święty Paweł nie mógł swobodnie się poruszać, miał wolność wypowiadania się, dlatego przyjmował w domu tych, którzy chcieli poznać orędzie Chrystusa.

Papież podkreślił, że ten dom otwarty dla wszystkich poszukujących serc jest obrazem Kościoła, który chociaż prześladowany, niezrozumiany i skuty łańcuchami niestrudzenie przyjmuje każdego mężczyznę i każdą kobietę, by głosić im miłość Ojca”.

Zwracając się do Polaków Papież powiedział:

– Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry. Niech Duch ożywi w każdym z was powołanie do bycia odważnymi i radosnymi ewangelizatorami. Niech was uzdolni do nasycenia waszych domów Ewangelią i uczynienia ich Wieczernikami braterstwa, abyście mogli przyjąć Chrystusa Żywego, który przychodzi do nas w każdym człowieku i każdym czasie. Z serca wam błogosławię – powiedział Papież.

RIRM/TV Trwam

drukuj