Nowenna do Miłosierdzia Bożego – dzień szósty

Pan Jezus pragnie, aby Święto Miłosierdzia Bożego poprzedzone było nowenną. Rozpoczęła się ona w Wielki Piątek i będzie trwała przez dziewięć dni.

Przez ten czas codziennie odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i zgodnie ze wskazówkami Jezusa przekazanymi świętej Siostrze Faustynie polecamy Bogu poszczególne intencje. W ten sposób przygotowujemy się do Święta Miłosierdzia Bożego, które będziemy obchodzili już w najbliższą niedzielę.

Dzień szósty

Dziś sprowadź Mi dusze ciche i pokorne i dusze małych dzieci, i zanurz je w miłosierdziu Moim. Dusze te najwięcej podobne są do Serca Mojego, one krzepiły Mnie w gorzkiej konania Męce. Widziałem je jako ziemskich aniołów, które będą czuwać u Moich ołtarzy. Na nie zlewam całymi strumieniami łaski.

Łaskę Moją jest zdolna przyjąć tylko dusza pokorna; dusze pokorne obdarzam swoim zaufaniem. Jezu Najmiłosierniejszy, który sam powiedziałeś: „Uczcie się ode mnie, żem jest cichy i pokornego Serca…”, przyjm do mieszkania najlitościwszego Serca swego dusze ciche i pokorne i dusze małych dzieci. Dusze te wprowadzają w zachwyt niebo całe i są szczególnym upodobaniem Ojca Niebieskiego, są wonnym bukietem przed tronem Bożym, zapachem, którym sam Bóg się napawa. Dusze te mają stałe mieszkanie w najlitościwszym Sercu Twoim i nieustannie wyśpiewują hymn miłości i miłosierdzia na wieki.

Koronka do Miłosierdzia Bożego…

drukuj