Nocne czuwanie na Jasnej Górze w intencji misji

Wszyscy zaangażowani w misje, przyjaciele i dobrodzieje Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl, Zelatorzy i uczestników akcji „Róże różańcowe spotkają się w dniach 13-14 kwietnia na Jasnej Górze, by wspólnie podczas nocnego czuwania modlić się w intencji misji i posługujących na całym świecie misjonarzy.  

Misyjne czuwanie rozpocznie się w sobotę, 13 kwietnia, około godz. 12.30, a zakończy w niedzielę, 14 kwietnia, o godz. 10 nabożeństwem rozsyłającym. Spotkania odbywać się będą w Dolinie Miłosierdzia Bożego w parafii Księży Pallotynów przy ul. Kordeckiego 49 oraz na Jasnej Górze.

– Chcemy spotkać się z tymi, którym na co dzień bliska jest idea misji i ich wspierania. Przed obrazem Matki Bożej chcemy podziękować za wszystkich, którzy zaangażowali się w dzieła fundacji Salvatti.pl, a także za kolejny rok wspólnej pracy i prosić o dalsze błogosławieństwo nad dziełami misyjnymi i pallotynami, którzy wyjeżdżają na misje  – mówi ks. Jerzy Limanówka, prezes Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl.

Księża Pallotyni pracują w Afryce: w Rwandzie, D.R. Konga, Wybrzeżu Kości Słoniowej; w Ameryce Południowej: w Brazylii, Meksyku, Kolumbii, Wenezueli, Barbados; w  Azji: Korei Południowej, Papui-Nowej Gwinei.

W ostatnim czasie Pallotyni zaangażowali się w budowę ośrodka rekolekcyjnego w Kigali, utrzymanie domu dzieci ulicy w Bello (Kolumbia), wsparcie wydawania miesięcznika HOBE w Rwandzie, otwarcie nowej placówki na wyspie St. Lucia koło Barbadosu. W najbliższym czasie przewidziane jest wsparcie budowy domu formacyjnego w Wybrzeżu Kości Słoniowej.

* * *

Ramowy plan spotkania

Sobota, 13 kwietnia 2013 r.

Dolina Bożego Miłosierdzia

12:00 – otwarcie recepcji

12:30 – obiad, czyli po prostu bigos

Jasna Góra

13:30 – zwiedzanie Jasnej Góry z przewodnikiem

Dolina Bożego Miłosierdzia

15:00 – koronka do Bożego Miłosierdzia

15:15 – Konferencja I – Czego uczy nas Afryka. Ks. Benjamin Bahashi, pallotyn z Demokratycznej Republiki Konga

15:44 – przerwa

16:00 – „Róże różańcowe – zobacz jak to działa” akcja facebookowa Fundacji Salvatti.pl – ks. Jerzy Limanówka

16:30 – Public relations w Kościele – jak przygotować i promować wydarzenie/akcję katolicką w mediach? Teoria i praktyka, Katarzyna Matusz i Monika Mostowska

18:00 – Msza Święta

19:00 – Kolacja, mile widziane własne produkty

Jasna Góra

20:00 – Droga krzyżowa na Jasnej Górze

21:00 – Apel Jasnogórski

21:15 – Przerwa

21:45 – Konferencja II – Jak głosić Chrystusa z powodzeniem. ks. Henryk Kazaniecki, pallotyn, misjonarz w Rwandzie od 1974 roku

22:15 – Godzina Miłosierdzia. Nabożeństwo prowadzone przez kleryków WSD Ołtarzew

22:45 – Różaniec i świadectwa

Niedziela, 14 kwietnia 2013 r.

Jasna Góra, ciąg dalszy wydarzeń

01:00 – Msza Święta z intencjami pielgrzymów i osób, które nadeślą swoje prośby na adres: salvatti@salvatti.pl w tytule wpisując: intencje. Do dnia 11 kwietnia br.

 Celebrują pallotyni, którzy w tym roku wyjeżdżają na misje

02:15 – Przerwa i posiłek

03:00 – Nabożeństwo. Spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem

04:15 – Godzinki i zakończenie

Dolina Bożego Miłosierdzia

05:00 – nocleg

10:00 – Nabożeństwo rozsyłające

Salvatti.pl/RIRM

drukuj