bp Stefan Siczek

Zmarł Ks. bp Stefan Siczek, biskup pomocniczy diecezji radomskiej

Zmarł ks. bp Stefan Siczek, biskup pomocniczy diecezji radomskiej. Miał 75 lat. W ubiegłym roku obchodził 50-lecie kapłaństwa. Był doktorem prawa kanonicznego i biskupem tytularnym Dagno oraz wikariuszem generalnym radomskiej kurii. Jego dewizą życiową były słowa: „Żyć Ewangelią”.

 

Ks. Bp Stefan Siczek urodził się w 1937 roku w Siczkach, w gminie Jedlnia-Letnisko. Święcenia kapłańskie przyjął w 1961 roku z rąk bp. Jana Kantego Lorka w Sandomierzu. Następnie w latach 1963-67 kontynuował naukę na Wydziale Prawa Kanonicznego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

Po śmierci ks. bp. Jana Chrapka Kolegium Konsultorów wybrało 20 października 2001 roku ks. bp. Stefana Siczka na administratora diecezji radomskiej. Posługę tę pełnił do momentu przekazania władzy w diecezji nowemu biskupowi radomskiemu – ks. bp. Zygmuntowi Zimowskiemu w dniu 25 maja 2002 r. Drugi raz funkcję administratora diecezji pełnił po powołaniu do pracy w Watykanie ks. abp. Zygmunta Zimowskiego. W grudniu 2011 roku został honorowym obywatelem Jedlni – Letnisko.

drukuj