fot. www.kuriaczestochowa.pl

Najwyższa na świecie figura bł. Jana Pawła II w Częstochowie

13 kwietnia br. zostanie odsłonięta w Częstochowie najwyższa na świecie figura przedstawiająca Ojca Świętego bł. Jana Pawła II. Osiągnie 13,8 m wysokości i będzie widoczna niemal z każdego zakątka miasta.

Ojciec  Święty Jan Paweł II był jedną z osób najbardziej rozpoznawalnych na świecie i jednym z największych autorytetów w dziedzinie Kościoła. Ponadto jest też honorowym mieszkańcem Częstochowy. Praktycznie przy okazji każdej pielgrzymki wizytował Klasztor Jasnogórski, błogosławił Częstochowianom, dlatego jeszcze w tym roku w Parku Miniatur Sakralnych stanie postać papieża.

Statua będzie przedstawiała Jana Pawła II ze wzniesionymi w geście błogosławieństwa rękoma.

Postanowiliśmy ukazać papieża Jana Pawła II z pierwszych lat jego pontyfikatu, kiedy najczęściej chodził uśmiechnięty. Z gestem, z jakim jako pierwszy przedstawił się zaraz po wyborze na biskupa Rzymu, czyli z rozłożonymi ramionami w takim ojcowskim geście błogosławiąc, witając przybyłych – informuje Piotr Kaleta, dyrektor ds. Mediów Parku Miniatur Sakralnych.

Postać wykonana zostanie z fiberglassu, opierać się będzie na konstrukcji stalowej. Wykonawcą jest firma Malpol z Nowej Soli. Uroczystego aktu poświęcenia dokona ks. abp Wacław Depo.

RIRM

drukuj