fot.Vatican Media/https://www.vaticannews.va/pl.html

„Miłość rodzinna: powołanie i droga świętości” – trwa X Światowe Spotkanie Rodzin

W Rzymie trwa X Światowe Spotkanie Rodzin. W tym roku wydarzenie po raz pierwszy odbywa się jednocześnie w Kościołach lokalnych na świecie. Inicjatywie towarzyszy hasło: „Miłość rodzinna: powołanie i droga świętości”.

Drugi dzień X Światowego Spotkania Rodzin rozpoczęła Msza święta w Bazylice św. Piotra. Eucharystii przewodniczył ks. kard. Kevin Farrell, prefekt watykańskiej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia. Także on wprowadzał wiernych w dyskusje, których motywem przewodnim była miłość rodzinna.

– W świetle tego, co usłyszymy w najbliższych dniach, zadajmy sobie pytanie dotyczącego tego, w jakich obszarach i w jaki sposób możemy wspólnie lepiej działać, aby uświadomić rodzinom ich rolę w Kościele – mówił ks. kard. Kevin Farrell.

Ks. kard. Kevin Farrell podkreślał, że Kościół potrzebuje rodzin i ich pracowitego wkładu. Zaznaczył, że to rodziny wsłuchują się w dyskusje, jakie toczą się w Rzymie i właśnie one potrzebują znaków wskazujących na to, iż Kościół jest świadomy wielu sytuacji, o jakie trzeba się zatroszczyć. W Rzymie przebywa ks. bp Wiesław Śmigiel, który towarzyszy rodzinom z Polski. W rozmowie z Radiem Maryja wskazywał, że poprzez rodzinę małżonkowie mogą być bliżej Boga.

– Jeżeli wypełniają swoje zadania rodzinne z pełnym poświęceniem, to realizują swoje powołanie do świętości w małżeństwie. Myślę, iż to piękna droga – powiedział ks. bp Wiesław Śmigiel.

Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Rodziny przypomniał, że Ojciec Święty Franciszek nieprzypadkowo nazywa parafię „rodziną rodzin”.

– Parafia przyjmuje do siebie, jest otwarta na różne rodziny, które żyją na jej terenie. To parafia stwarza wspaniałą okazję do tego, aby rodziny komunikowały się między sobą i rzeczywiście tworzyły rodzinę rodzin – podsumował ordynariusz diecezji toruńskiej.

Ksiądz biskup Wiesław Śmigiel zaznaczył, że rodzina może stawać się Kościołem domowym. Budują go małe kroki, jak wspólna modlitwa przed jedzeniem czy wspólnie pójście na niedzielną Mszę świętą.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl