Fot. Marcin Aksjonów

Mikołajki: Piąte modlitewno-ewangelizacyjne spotkanie pod hasłem „Z Maryją na Jeziorach”

Już po raz piąty w Mikołajkach odbyło się modlitewno-ewangelizacyjne spotkanie pod hasłem „Z Maryją na Jeziorach”. Jego uczestnicy modlili się za wszystkich wypoczywających na wakacjach. Zachęcali także, aby w czasie wypoczynku dzielić się wiarą z innymi.

Wakacje to czas regeneracji. Dla wielu nie tylko fizycznej, ale i duchowej. Wypoczywając możemy umacniać naszą więź z Panem Bogiem.

– Czas wakacji z Bogiem to jest wspaniały czas, że nie zostawiamy Boga w swoich mieszkaniach, domach – podkreśla ks. bp Jerzy Mazur, Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Wakacje to także dobry czas do dzielenia się swoją wiarą i modlitwą.

 – Modlitwa jest wielką siłą – mówi misjonarz o. Marian Piątkowski SVD.

O sile modlitwy świadczyli w Mikołajkach uczestnicy modlitewno-ewangelizacyjnego spotkania „Z Maryją na Jeziorach”.

– Modlimy się o bezpieczeństwo na szlakach wodnych i lądowych – wskazuje Monika Zubowicz, prezes diecezjalnego KSM.

Rejs to wspólna modlitwa i dzielenie się Chrystusem z innymi, ale też okazja do wsparcia misjonarzy.

Apelujemy także, aby użytkownicy tych łodzi, statków wsparli misjonarzy w zakupie łodzi, które służą do niesienia Ewangelii, do głoszenia Chrystusa nad Amazonią czy w innych częściach świata – zaznacza ks. bp Jerzy Mazur.

Okazją wsparcia misjonarzy był zakończony dziś tydzień św. Krzysztofa. Ta doroczna inicjatywa promuje bezpieczeństwo na naszych drogach, ale też zachęca do wspierania misjonarzy poprzez ofiary na zakup środków transportu, dzięki którym misjonarze mogą głosić Ewangelię i pomagać innym.

TV Trwam News

drukuj