fot. muzykolekcje.pl

„Miastu i światu” – muzyczne spotkanie nawiązujące do nauczania św. Jana Pawła II

W niedzielę 18 czerwca na placu Zamkowym w Warszawie odbędzie się koncert „Miastu i światu”. To spotkanie dla całych rodzin, nawiązujące do nauczania Papieża Polaka. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Warszawskiej oraz Schola Akademicka św. Jakuba.

Koncert „Miastu i Światu” jest finałem VIII edycji rekolekcji i warsztatów muzycznych „Muzykolekcje o Kościele” odbywających się na warszawskiej Ochocie. Idea wydarzenia jako formy wieńczącej wysiłek pracy warsztatowej grupy ok. 120 wykonawców jest rozwijana od 2017 roku. Zespół muzyków (chór, instrumentaliści, soliści) poprowadzą kompozytorzy: Hubert Kowalski, Leopold „Poldek” Twardowski oraz Piotr Pałka.

W tym roku koncert przypada w 40. rocznicę obecności Jana Pawła II w Warszawie.

„Wspominając pięciokrotną obecność Ojca Świętego w Warszawie, będziemy dziękować za wolność i pokojowe przemiany w Polsce i Europie, jednocześnie dzieląc się poprzez muzykę radością trwania w żywej wspólnocie Kościoła, nadzieją i bożym Błogosławieństwem danym nam na współczesne czasy (…). W 1983 r. papieskie orędzie o pokoju i nadziei umocniło Polaków w dramatycznych okolicznościach stanu wojennego. Słowa św. Jana Pawła II wzywające do solidarności i odbudowy wspólnoty społecznej, poszanowania godności ludzkiej, postawy miłosierdzia oraz dialogu, a nade wszystko do przeciwstawienia się lękowi poprzez indywidualną odnowę serca i otwarcie na Bożą miłość, stają się szczególnie aktualne także teraz wobec trwającej wciąż wojny za naszą wschodnią granicą. Zapraszamy młodzież, rodziny z dziećmi i całe wspólnoty do włączenia się w śpiew i modlitwę, w których kontynuować będziemy papieskie wołanie o Ducha Świętego i dar pokoju dla świata” – podkreślają organizatorzy.

radiomaryja.pl

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl