fot. Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski

Ks. abp Stanisław Gądecki dziękował w Poznaniu za 50 lat kapłaństwa

W Poznaniu odbyły się uroczystości z okazji złotego jubileuszu kapłaństwa przewodniczącego KEP, ks. abp. Stanisława Gądeckiego. W podziękowaniu za 50 lat kapłaństwa metropolita poznański przewodniczył Mszy świętej, w której uczestniczyli licznie zebrani księża biskupi, duchowieństwo archidiecezji, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych oraz wierni.

Jubilatowi życzenia złożył Ojciec Święty Franciszek, którego list został odczytany na początku uroczystości w poznańskiej katedrze.

Homilię wygłosił ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski i zastępca przewodniczącego KEP.

– Dziękujemy dzisiaj Bogu za to, że ksiądz arcybiskup Stanisław Gądecki mógł przez 50 lat i może dalej sprawować Eucharystię. Dziękujemy dzisiaj Panu Bogu za wszystkie wielkie dzieła, które dokonał poprzez wierną posługę Księdza Arcybiskupa na rzecz Kościoła – mówił ks. abp Marek Jędraszewski.

Na zakończenie Eucharystii jubilat dziękował Bogu i ludziom, których spotkał na swojej kapłańskiej drodze.

– Jubileusz 50-lecia kapłaństwa to czas dziękczynienia, ale także czas rozrachunku z przeszłością. Najpierw więc pragnę podziękować Stwórcy za łaskę powołania. Zostać kapłanem, to znaczy mieć udział w ofierze życia Chrystusa, być człowiekiem poświęcenia, który nie chce niczego dla siebie, lecz wszystko dla Boga i bliźnich ze względu na Boga. Złoty jubileusz kapłaństwa jest także stosowną okazją do wyrażenia mojej wdzięczności ludziom, z którymi spotkałem się na drodze mojego przygotowania do kapłaństwa oraz kapłańskiego posługiwania – powiedział ks. abp Stanisław Gądecki.

Ks. abp Stanisław Gądecki przyjął święcenia kapłańskie z rąk bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Gnieźnie 9 czerwca 1973 roku.

1 lutego 1992 r. został mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji gnieźnieńskiej. 28 marca 2002 r. został mianowany przez Jana Pawła II arcybiskupem metropolitą poznańskim. Od 2014 r. Ks. abp Stanisław Gądecki jest przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl