PAP/Zbigniew Meissner

Mężczyźni pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej

Tysiące mężczyzn przybyło w niedzielę do Piekar Śląskich na swoją doroczną pielgrzymkę. Przybyli, aby prosić Matkę Sprawiedliwości i Miłości Społecznej o opiekę nad swoimi rodzinami i naszą Ojczyzną.

Tłumy mężczyzn i młodzieńców przybyły w niedzielę do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej.

Tradycja pielgrzymowania sięga kilkuset lat. Pierwsza pielgrzymka do słynącego z cudownych uzdrowień obrazu przybyła do Piekar Śląskich 347 lat temu. W maju przybywają tłumnie mężczyźni i młodzieńcy, a w sierpniu kobiety i dziewczęta.

O konieczności umacniania rodzin mówił w swoim słowie społecznym metropolita katowicki, ks. abp Wiktor Skworc.

– Trzeba pielęgnować rodzinę, aby człowieka uchronić przed niszczycielskimi prądami i bolesnymi doświadczeniami – powiedział ks. abp Wiktor Skworc.

Metropolita katowicki podkreślał, że w czasie kiedy trwają wojny, trzeba głośno mówić o pokoju.

Z kolei o potrzebie większego i pełniejszego pojednania mówił w czasie homilii metropolita warszawski, ks. kard. Kazimierz Nycz.

– Pojednanie nie jest możliwe bez wzajemnego przebaczenia – oznajmił ks. kard. Kazimierz Nycz.

W czasie pielgrzymki z wiernymi pożegnał się  ks. abp Wiktor Skworc, który przechodzi na emeryturę. Zastąpi go ks. abp Adrian Galbas SAC. Koadiutor archidiecezji katowickiej dziękował w niedzielę za posługę metropolity i zapraszał mężczyzn i młodzieńców na przyszłoroczną pielgrzymkę.

– Za rok będzie to dzień matki, tak więc w Dzień Matki mężczyźni u Matki. Przekażcie kobietom, które spotkacie, że czekam na nie już w sierpniu. Niech nasze majowe i sierpniowe pielgrzymowanie nie słabnie – podsumował ks. abp Adrian Galbas SAC.

W pielgrzymce licznie uczestniczyli księża biskupi. W uroczystościach wzięli udział  premier Mateusz Morawiecki, ministrowie, parlamentarzyści i samorządowcy.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl