Ks. kard. Z. Grocholewski: Królestwo Chrystusa buduje się w naszych sercach

Królestwo Chrystusa buduje się w naszych sercach – mówił w niedzielę podczas uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, w toruńskim sanktuarium ks. kard. Zenon Grocholewski, były Prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej.

W niedzielę, w uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, w samo południe, w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu sprawowana była uroczysta Msza święta. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. kard. Zenon Grocholewski. Były prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej podkreślił, że to od nas samych w dużej mierze zależy, jak będzie wyglądało Królestwo Chrystusa, bo ono – jak dodał ksiądz kardynał – buduje się w naszych sercach.

– Żyjemy dzisiaj w świecie bardzo burzliwym. Burzliwym w wydarzenia, które nas pochłaniają, irytują, czasem nie pozwalają spać. Nasza przyszłość jednak w perspektywie wieczności, w perspektywie Królestwa, o którym mowa, nie będzie zależała od tych zewnętrznych okoliczności światowych, lecz od historii, która rozgrywa się w naszych sercach – mówił ks. kard. Zenon Grocholewski.

To od tych właśnie zwycięstw i porażek – jak dodał ksiądz kardynał – które dokonują się w naszych wnętrzach, będzie zależał nasz udział w Królestwie Niebieskim.

– Niech ta dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla uświadomi nam na nowo miłość Chrystusa względem nas oraz konieczność odpowiedzenia na tę miłość naszą miłością – miłością naszych serc, formowanych na wzór Serca Jezusowego – zaznaczył były prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej.

Na zakończenie Eucharystii miał miejsce akt poświęcenia całego rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Szczególne wyrazy wdzięczności dla ks. kard. Zenona Grocholewskiego zarówno za przewodniczenie Mszy św., jak i za patronat nad XII Międzynarodowym Kongresem „Katolicy a tożsamość wspólnoty narodowej – szanse i zagrożenia” wyraził o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

– Dziękujemy księdzu kardynałowi za to, że jest zawsze z nami, radzi nam nawet jakich prelegentów zaprosić. Mówi tym prelegentom, zachęca ich, żeby przyjechali. A byli i tym razem prelegenci z różnych stron świata – podkreślał o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Dyrektor Radia Maryja przypomniał, że już za niecałe dwa tygodnie będzie miała miejsce 28. rocznica powstania katolickiej rozgłośni.

Zaczęło się z niczego, z myśli, z natchnienia i z odpowiedzi na to natchnienie wielu ludzi. Za co bardzo Panu Bogu dziękujemy. Będziemy dziękować w arenie toruńskiej – mówił dyrektor Radia Maryja.

Szczegóły dotyczące uroczystości znajdują się [tutaj].

 

TV Trwam News

drukuj