fot. https://twitter.com/EpiskopatNews

Ks. bp A. Przybylski: Chcemy zmobilizować wszystkie środowiska do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne

W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpocznie ona Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

W Sekretariacie KEP odbyła się dziś konferencja prasowa przed Niedzielą Dobrego Pasterza i Tygodniem modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W tym roku będziemy go przeżywać od 21 do 27 kwietnia pod hasłem: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie mój Syn”.

– W Kościele od 61 lat IV niedziela wielkanocna, czyli Niedziela Dobrego Pasterza jest poświęcona modlitwie o powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego, powołania misyjne. Jednocześnie ten dzień rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania w Kościele, szczególnie w Polsce. Chcemy zmobilizować wszystkie środowiska przede wszystkim do modlitwy. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, ze fenomen powołań  do służby Bożej to nie jest ludzka, socjologiczna rzeczywistość, którą da się obliczyć, na którą da się znaleźć tylko ludzkie recepty. To jest przede wszystkim rzeczywistość duchowa, bo choćbyśmy my biskupi, księża, siostry zakonne robili wszystko,  to i tak dawcą powołania jest Pan Bóg – powiedział ks. bp Andrzej Przybylski, Delegat KEP ds. Powołań.

TV Trwam News

drukuj