fot. episkopat.pl

Ks. abp S. Gądecki: Zachęcam wszystkich do codziennej lektury i rozważania Pisma Świętego

Zachęcam wszystkich wierzących i poszukujących prawdy do osobistej, codziennej lektury i rozważania Pisma Świętego – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki, z okazji rozpoczynającego się w niedzielę 23 kwietnia Tygodnia Biblijnego.

W niedzielę w Kościele katolickim przypada niedziela biblijna i 7. Narodowe Czytanie Pisma Świętego, które zainauguruje 15. Tydzień Biblijny, w tym roku obchodzony 23-29 kwietnia.

W nagraniu opublikowanym z tej okazji na stronie internetowej KEP ks. abp Gądecki oświadczył, że obchody mają przypomnieć, „jak ważne dla chrześcijanina jest sięganie do (…) świętej księgi”.

„Jeżeli jesteśmy przyjaciółmi Chrystusa, to powinniśmy też mieć pragnienie przebywania z Nim i słuchania Jego słowa, a następnie życia nim w naszej codzienności” – podkreślił ks. abp Gądecki.

„Dlatego serdecznie zachęcam wszystkich wierzących, ale również poszukujących prawdy, do osobistej, codziennej lektury i rozważania Pisma Świętego” – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

„Spróbujmy w tym dzisiejszym, zabieganym świecie, odpoczywać przy Chrystusie, odpoczywać przy jego słowie” – dodał.

W Warszawie obchody Narodowego Czytania Pisma Świętego odbywają się w w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie, gdzie mszę św. o godz. 12.30 odprawił biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Rafał Markowski.

O godz. 17.00 w dolnym kościele parafii Wniebowstąpienia Pańskiego odbędzie się wspólnie czytanie Pisma Świętego połączone ze świadectwami. Wydarzenie będzie relacjonowane w TVP Info.

Obchody Narodowego Czytania Pisma Świętego odbywają się w również w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, gdzie o godz. 7.00 odprawiona została Msza św. O godz. 9.30 Eucharystia z okazji Narodowego Czytania Pisma Świętego została odprawiona również w sanktuarium na Jasnej Górze.

Niedziela biblijna przypada 14 dni od Wielkanocy. Pierwsze Narodowe Czytanie Pisma Świętego zostało zainaugurowane w 2016 r. w kontekście obchodów 1050-lecia chrztu Polski.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl