fot. flickr.com

Kraków: W sobotę manifestacja w obronie ks. abp. Marka Jędraszewskiego

W sobotę przed Kurią w Krakowie odbędzie się manifestacja w obronie ks. abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.

Kapłan jest atakowany przez środowiska liberalno–lewicowe z powodu homilii, jaką wygłosił w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Sprawując Mszę św. w Bazylice Mariackiej wskazał, że „czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa – tęczowa”.

Słowa ks. abp. Marka Jędraszewskiego oburzyły środowiska LGBT. Domagają się one m.in. odwołania metropolity.

Dr Błażej Kmieciak, bioetyk, podkreśla, że metropolita krakowski negował konkretną ideologię, a nie godność człowieka.

Sam papież Franciszek zwrócił uwagę w odniesieniu chociażby do gender, że gender powiela istotny błąd marksizmu i stanowi ideologiczną kolonizację. Ks. abp Marek Jędraszewski poszedł dokładnie w tym logicznym, racjonalnym i naukowym tonie. Zarówno działania LGBT, jak i działania promotorów gender odnoszą się bardzo mocno do zmiany pewnej struktury myślowej, do chęci zmiany sposobu pojmowania człowieka; człowieka jako osoby wolnej, ale wolnej dlatego, że został stworzony na obraz i podobieństwo Boga – wskazuje dr Błażej Kmieciak.

Radio Maryja zamieściło całą homilię ks. Arcybiskupa na serwisie YouTube. YouTube zablokował nagranie twierdząc, że to „szerzenie nienawiści”. Jednak przed południem we wtorek film został odblokowany.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl