fot. PAP/Maciej Kulczyński

Kraków: Dziś odbędą się obchody 5 rocznicy ŚDM

W sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie odbędą się dziś obchody 5. rocznicy Światowych Dni Młodzieży, które miały miejsce w 2016 roku. Wszystko rozpocznie się o godz. 17.00. Centralnym punktem obchodów będzie dziękczynna Msza św. pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza.

Ks. Mariusz Wilk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM, mówi, że będzie to dziękczynienie za dar spotkania z Ojcem Św. i młodymi z całego świata.

– Będzie to Msza św. dziękczynna za ŚDM w Krakowie oraz modlitwa o to, co przed nami. Potem wyjątkowy koncert i uwielbienie. Koncert, który będzie nawiązywał do poprzednich edycji ŚDM – będzie składał się z hymnów ŚDM. Przeniesiemy się pamięcią do Krakowa i Częstochowy, Paryża oraz Rzymu. Aranżację hymnów przygotował przyjaciel – pan Hubert Kowalski – który również przygotował aranżację polskiej wersji hymnu ŚDM w Lizbonie i to będzie ostatni punkt naszego świętowania – uroczysta premiera polskiej wersji hymnu – wskazuje ks. Mariusz Wilk.

Kolejne Światowe Dni Młodzieży mają odbyć się w Lizbonie w 2023 roku  pod hasłem: ,,Maryja wstała i poszła z pośpiechem”.

W ramach przygotowania do ŚDM od 21 sierpnia do 1 września w Polsce będą peregrynowały symbole ŚDM – krzyż i ikona Maryi.

Więcej informacji o 5. rocznicy Światowych Dni Młodzieży w Polsce można znaleźć [tutaj]

RIRM

drukuj