fot. pixabay.com

Kościół w Światowym Dniu Ubogich apeluje o wyciągnięcie ręki do ludzi biednych

Ojciec Święty przypomina o biednych w obchodzonym w niedzielę przez Kościół Światowym Dniu Ubogich. Wydarzeniu towarzyszy hasło „Wyciągnij rękę do ubogiego”.

Światowy Dzień Ubogich ustanowił w listopadzie 2016 roku Ojciec Święty Franciszek na zakończenie Roku Miłosierdzia. Wydarzenie jest obchodzone co roku, w 33. niedzielę zwykłą, przed uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym roku przebiega pod hasłem „Wyciągnij rękę do bliźniego”.

– Pokazujemy, że Kościołowi nie jest nieznana strona ludzi ubogich, że Kościół nie pozostaje obojętny na ich potrzeby – wręcz przewinie, bardzo mocno staramy się, żeby ręka wyciągnięta do nich przez Kościół była mocno chwycona i żeby już nigdy nikomu niczego nie zabrakło – mówi ks. Łukasz Michalczewski, dyrektor biura prasowego Archidiecezji Krakowskiej.

Pomoc potrzebującym przybiera dziś różne formy – od zbiórek żywności, pieniędzy czy odzieży, poprzez możliwość skorzystania z porad prawnych i medycznych.

– W okresie jesienno-zimowym zawsze potrzebujemy odzieży, nowej bielizny, ale również środków higieny osobistej, środków do utrzymania czystości w naszych ośrodkach, a przede wszystkim środków do dezynfekcji rąk i powierzchni – podkreśla Anna Olbryt z Towarzystwa Pomocy imienia św. Brata Alberta we Wrocławiu.

W tym roku z powodu pandemii koronawirusa wiele inicjatyw musiało zostać odwołanych. Pomagać można w sieci.

– Bardzo nam zależy na znalezieniu jak największej liczby wirtualnych wolontariuszy. W tym momencie, jeżeli kwestujemy w internecie, nie musimy ograniczać się jedynie do mieszkańców Wrocławia. Kwesta może roznieść się na całą Polskę. Wolontariuszem i darczyńcą może zostać każdy – wskazuje Anna Olbryt.

W wielu miastach nie zabraknie w niedzielę rozdawanych ciepłych posiłków oraz wspólnej modlitwy.

 

TV Trwam News

drukuj