fot. PAP/Wojciech Pacewicz

Koronka do Bożego Miłosierdzia w ponad stu miastach na świecie

W ponad stu miastach na świecie o godz. 15.00 na ulicach będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego. Akcja zbiega się z 12. rocznicą beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. siostry Faustyny.

Grupy wiernych zgromadzą się przed kościołami, szkołami i biurami, aby wspólnie się modlić. W tym roku organizatorzy zachęcają do ofiarowania modlitwy w intencji m.in. za kapłanów, o oddalenie pandemii oraz o pokój na świecie.

W akcję oprócz polskich miast włączyły się również grupy osób m.in. z Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Austrii, USA i Kanady.

Wyjdźmy na ulice zjednoczeni w modlitwie w tym trudnym dla całego świata czasie – zachęca Danuta Pawłowska, jeden z organizatorów wydarzenia.

– W tym roku Koronka odbywa się pod hasłem „Wyjdź z domu i dołącz do nas”. Zapraszamy do modlitwy wszystkich, nawet tych z najdalszych zakątków naszego globu, by stanąć na ulicy, przed kościołem, przed fabryką, wszędzie tam, gdzie się znajdujemy i połączyć się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówić wraz z nami Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Jest to bardzo ważne dziś na świecie dla nas i dla wszystkich ludzi w okresie pandemii koronawirusa. Celem akcji jest szerzenie orędzia Bożego Miłosierdzia, wspólna modlitwa dla nas i całego świata, żeby Pan Bóg się nad nami zlitował i modlitwa o nasze uzdrowienie, uwolnienie i nawrócenie – wyjaśniła Danuta Pawłowska.

Organizatorzy zachęcają, aby zgłaszać miejsca modlitwy, dzięki czemu zostaną one umieszczone na specjalnej mapie. Przypominają również, aby uczestnicy respektowali zasady sanitarne i pamiętali o zachowaniu dystansu.

Pierwszy raz Koronka do Bożego Miłosierdzia Na Ulicach Świata miała miejsce w 2008 r. w Łodzi, na 111 skrzyżowaniach, i zgromadziła kilkaset osób.

Z roku na rok liczba wiernych uczestniczących w ulicznej modlitwie stale rośnie.

 

RIRM

drukuj