fot. Monika Tomaszek

Koronka na ulicach miast

W wielu miejscach w Polsce i na świecie odbyła się Koronka na ulicach na miast. To coroczna akcja obchodzona 28 września, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki.

Uczestnicy wydarzenia spotkali się na skrzyżowaniach ulic, placów, miast i wsi, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Inicjatorem jest zespół Iskra Bożego Miłosierdzia z Łodzi. Tomasz Talaga, członek zespołu, wskazał, że co roku wierni modlą się w różnych intencjach.

– W tym roku mieliśmy szczególne intencje. Pierwsza z nich dotyczy kapłanów, druga jest o oddalenie pandemii koronawirusa i przestrzeganie przez wszystkich rządzących należnych praw i wolności obywatelskich. Trzecia intencja ponownie dotyczy rządzących, aby sprawowanie władzy traktowali jak służbę na rzecz dobra wspólnego. Oczywiście modliliśmy się o pokój na Ukrainie i całym świecie, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów, o pomoc w odbudowie ich domów. Modliliśmy się również za nasze miasta, rodziny i nas samych – powiedział Tomasz Talaga.

Pierwsza Koronka na ulicach miast odbyła się w Łodzi, a przez lata rozprzestrzeniła się na cały świat. W tym roku wierni modlili się również w Toruniu.

Dzieło to jest upamiętnieniem beatyfikacji orędownika Bożego Miłosierdzia.

 

fot. Monika Tomaszek

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl