Koncert charytatywny „Troszeczkę serca”

„Troszeczkę serca” to tytuł koncertu charytatywnego, jaki w najbliższą sobotę odbędzie się w Auli bł. Jakuba Strzemię przy Bazylice Ojców Franciszkanów w Krakowie. Podczas koncertu, poprzez kiermasz oraz aukcję, będzie można wesprzeć Bursę dla studentek prowadzoną przez siostry ze Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego. Pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na jej remont.

Bursa dla studentek prowadzona w Krakowie przez Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego to wyjątkowe miejsce.

– Bursa nie jest wyłącznie miejscem, w którym się mieszka, ale także miejscem, w którym tworzy się konkretną wspólnotę – powiedziałabym taką wspólnotę serc razem z innymi dziewczynami, które mają podobne poglądy, podobne podejście do wiary tak jak my i oczywiście razem z siostrami, które nam towarzyszą na tej drodze studiowania – powiedziała Karolina, studentka mieszkająca w bursie.

Tutaj studentki mogą znaleźć spokój i odpowiednie warunki do nauki. Bursa działa już od ponad 20 lat i obecnie jest ona domem dla 70 dziewcząt.

– Bursa jest dla nas bardzo ważna, bo jest to dalszy ciąg realizacji dzieła, które zostawił nam nasz ojciec założyciel święty Józef Sebastian Pelczar – podkreśliła s. Petronela Czapiewska SSCJ.

Niestety budynek wymaga gruntownego remontu – od piwnic po sam dach,  a na to potrzeba środków – 4,5 miliona złotych. Jedną z form pomocy jest akcja 123456serc.pl.

– To jest akcja, która ma przede wszystkim powiedzieć, że istnieje taka bursa jak nasza i pokazać, że jest to miejsce, które warte jest by trwało, by służyło dalej studiującym w Krakowie dziewczętom. Akcja, która ma zachęcić osoby do pomocy nam – powiedziała s. Maria Kasprzak SSCJ.

Dzięki ofiarności dobroczyńców siostrom udało się zebrać około 500 tysięcy złotych. Siostry można także wesprzeć podczas sobotniego koncertu „Troszeczkę serca” w Auli bł. Jakuba Strzemię przy Bazylice Ojców Franciszkanów w Krakowie.

– W czasie tego koncertu odbędzie się mini aukcja oraz kiermasz na rzecz bursy – powiedziała s. Maria Kasprzak SSCJ.

Dziewczyny, które mieszkają w bursie prowadzonej przez Zgromadzenie Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego mówią, że to szczęśliwy dom.

TV Trwam News/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl