fot. Katarzyna Cegielska

Kolejny etap budowy świątyni pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II

Budowa świątyni pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu wchodzi w kolejny etap. Zakończone zostały wszystkie ogólne prace architektoniczne w kościele oraz jego otoczeniu. Teraz świątynia będzie wykańczana i upiększana. Już we wrześniu zakończą się pracę w Kaplicy Pamięci.

Plac pod budowę świątyni został poświęcony 20 czerwca 2012 r. Od tamtego momentu z każdym miesiącem świątynia pięła się w górę. Jak podkreśla architekt świątyni Andrzej Ryczek – wszystko to dzięki ogromnemu zaangażowaniu Rodziny Radia Maryja, determinacji ojców Redemptorystów oraz pracowitości inżynierów i budowlańców.

– Przechodzimy w następny etap realizacji świątyni – do wnętrza. Ta część ogólna, architektoniczna jest już zamknięta. W tej chwili jest pełna koncentracja prac na poziomie dolnym, na poziomie który określa funkcję kaplicy pamięci – mówi Andrzej Ryczek.

Na ścianach Kaplicy Pamięci umieszczone będą nazwiska Polaków ratujących Żydów w czasie okupacji niemieckiej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem kaplica będzie otwarta we wrześniu.

Prace wykończeniowe wymagają jeszcze ogromnych nakładów finansowych dlatego każdy grosz się liczy, aby ukończyć to wielkie wotum wdzięczności za dar świętego Jana Pawła II, największego z rodu Polaków.

RIRM

drukuj