Na Jasnej Górze zawierzono KSM Matce Bożej

Młodzi ludzie należący do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z całej Polski przybyli w weekend na Jasną Górę. Głównym punktem spotkania była Msza św. oraz zawierzenie KSM Matce Bożej.

Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu przewodniczył ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Eucharystię koncelebrował ks. bp Marek Solarczyk, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Młodzi należący do KSM przybyli na Jasną Górę, by zawierzyć siebie, swoją organizację oraz działania i inicjatywy Matce Bożej. 

To musi być świadome, to musi wypływać z serca, z prawdziwego przekonania, ze ja chcę służyć Bogu i Ojczyźnie, chcę tworzyć dzisiaj KSM w Polsce – powiedział ks. Andrzej Witek, asystent KSM w Częstochowie.

Jest to nawiązanie do tego, co mówił do nas papież Franciszek w ostatnim orędziu na Światowych Dniach Młodzieży: żeby brać wzór i przykład z Matki Bożej, która wyraziła swoim życiem, że się nie boi, że się nie lęka, że jest Służebnicą Pana. Żebyśmy my również potrafili służyć w ten sposób na wzór Matki Bożej, Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie – mówił ks. Andrzej Lubowicki, asystent generalny KSM.

Podczas spotkania odbył się m.in. przedpremierowy pokaz filmu „Tożsamość 1918-2018” przedstawiającego historię KSM w Polsce. Młodzi zebrani w zarządach diecezjalnych KSM przyjechali do Częstochowy także po to, by omówić bieżące sprawy i wybrać nowe władze. Przewodniczącym prezydium krajowej rady KSM został Patryk Czech. Jak podkreślił KSM proponuje bogatą przestrzeń do realizacji.

Stowarzyszenie przede wszystkim jest dla mnie niesamowitą płaszczyzną rozwoju, gdzie ja, gdzie każdy młody człowiek może się rozwijać, ubogacać w przestrzeni ludzkiej, duchowej i religijnej – zaznaczył Patryk Czech.

Obecnie Katolickie Stowarzyszenie Młodych działa w ponad 38 diecezjach i zrzesza około 15 tysięcy młodych ludzi w wieku 15-30 lat.

TV Trwam News/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl