Jasna Góra: Uroczystość ku czci Matki Bożej Różańcowej

W niedzielę na Jasnej Górze odbyła się uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Różańcowej. Wierni spotkali się na modlitwie różańcowej i Mszy św. pod przewodnictwem ks. bp. Ignacego Deca, ordynariusza diecezji świdnickiej.

Eucharystia sprawowana na jasnogórskim szczycie tradycyjnie zakończyła odbywające się w Częstochowie trzydniowe rekolekcje Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej – wspólnoty łączącej czcicieli różańca św. w Polsce i na emigracji.

Msza św. zgromadziła kilka tysięcy osób. Podczas homilii wygłoszonej w jej trakcie ks. bp Ignacy Dec mówił m.in. o charakterze modlitwy różańcowej.

– Ta modlitwa ma charakter bardzo biblijny. Jest bowiem poświęcona rozważaniu tajemnic życia Pana Jezusa i Matki Najświętszej. Pierwotnie całą historię Pana Jezusa i Maryi zawarto w piętnastu tajemnicach różańcowych, a nasz Papież, miłośnik różańca, św. Jan Paweł II miał odwagę dodać jeszcze tajemnice światła, byśmy to rozważanie życia Pana Jezusa i Matki Bożej mieli w wymiarze integralnym. W tym „starym” różańcu brakowało tych wydarzeń z działalności publicznej Jezusa – wskazał ordynariusz diecezji świdnickiej.

Eucharystię poprzedziła modlitwa różańcowa połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

Przed tron Matki Bożej Częstochowskiej licznie przybyli członkowie Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej oraz pielgrzymi z różnych stron kraju, zwłaszcza należący do Kół i Róż Różańcowych.

RIRM

drukuj