fot. Redemptoris Missio

II niedziela Wielkiego Postu – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami

Przeżywamy dziś II niedzielę Wielkiego Postu, która jest nazywana Niedzielą „Ad Gentes”. W tym roku przyświeca jej hasło „Żyjmy Eucharystią”.

Niedziela „Ad Gentes” obchodzona jest w Kościele w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Jest on poświęcony osobom, którzy głoszą Ewangelię narodom, do których jeszcze nie dotarła Dobra Nowina.

Dzisiaj Kościół w sposób szczególny modli się o nowe powołania misyjne. Ks. bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, podkreśla, że każdy z nas może być misjonarzem Chrystusa. W ten sposób możemy pomóc innym poznać żywego Boga – dodaje duchowny.

– Spotykając się z Chrystusem przeżywamy radość. Każda Msza św. kończy się słowami: „Idźcie w pokoju Chrystusa”, czyli idźcie i głoście, idźcie i służcie. Wtedy jesteśmy posłani, aby nieść miłość, aby ukazywać Chrystusa innym. Największym aktem miłosierdzia jest pomoc człowiekowi w spotkaniu się z Jezusem. Wtedy łaska wiary, która go dosięgnie, sprawi, że zapragnie on jeszcze bardziej poznać Chrystusa, nawracać się, uwierzyć i być na drodze do zbawienia – mówi ks. bp Jerzy Mazur.

Według danych Konferencji Episkopatu Polski na świecie posługuje obecnie ok. 1900 polskich misjonarzy. Większość z nich pracuje w Afryce, Ameryce Południowej oraz Azji.

Niedziela „Ad Gentes” obchodzona jest w Polsce od 2005 roku. Została ustanowiona przez Konferencję Episkopatu Polski.

RIRM

drukuj