fot. facebook.com

Harmęże: Trwają XVII Dni Kolbiańskie

W Harmężach k. Oświęcimia trwają XVII Dni Kolbiańskie. Wydarzeniu towarzyszy hasło „Napełnieni Duchem Świętym”.

W programie znalazły się konferencje, modlitwa oraz świadectwa. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: ks. bp Roman Pindel, ordynariusz bielsko-żywiecki, a także o. prof. Grzegorz Bartosik, teolog oraz perkusista Jan Budziaszek.

Postać o. Maksymiliana jest dla nas szczególnie ważna, dlatego chcemy popularyzować jego postać – podkreślił o. dr Piotr Cuber, współorganizator Dni Kolbiańskich.

Co roku przeżywamy Dni Kolbiańskie, żeby popularyzować myśl, idee i postać o. Maksymiliana. W tym roku – poświęconym Duchowi św. – zaproponowaliśmy temat: „Napełnieni Duchem Świętym”. Za motto przyjęliśmy słowa: „Duch Przenajświętszy w Niej mieszka, w Niej żyje i to od pierwszej chwili Jej istnienia, zawsze i na wieki”. Są to słowa św. o. Maksymiliana zaczerpnięte z jego pism – wskazał o. dr Piotr Cuber.

Dni Kolbiańskie są skierowane dla wszystkich, którym bliska jest postać św. Maksymiliana Marii Kolbego. Odbywają się one od 2001 r. Ich inicjatorem jest o. prof. dr hab. Zdzisław Kijas.

Patronat nad wydarzeniem objęła m.in.: Katedra Kolbiańska Papieskiego Wydziału Teologicznego św. Bonawentury w Rzymie. Spotkanie trwa od piątku i zakończy się w jutro.

RIRM

drukuj