fot. PAP

Dziś wyruszą „Ekstremalne Drogi Krzyżowe”

Już po raz 6 zarówno w Polsce, jak i za granicą, będzie można wziąć udział w „Ekstremalnych Drogach Krzyżowych”. Ich trasy liczą około 40-50 km. Dziś odbędą się one, m.in. w Częstochowie, Tomaszowie Lubelskim, Rzeszowie i we Wrocławiu.

Idea akcji powstała w czasie spotkań Męskiej Strony Rzeczywistości. Jej pomysłodawcą jest ks. Jacek Stryczek, prezes Stowarzyszenia Wiosna. Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że „Ekstremalna Droga Krzyżowa” to szansa na doświadczenie wiary i wyzwanie dla tych, którzy zmagać się chcą z własnymi słabościami.

Brat Mirosław Myszka, pallotyn z Bielska-Białej, który włączył się do uczestnictwa w „Ekstremalnej Drodze Krzyżowej” zaznaczył, że dzięki niej możliwa jest intensywniejsza i głębsza modlitwa.

– W czasie tej drogi, tak jak i w życiu, jest zmaganie; nie wiemy co nas spotka, ale podejmujemy się tego. Głównie jednak chodzi o spotkanie z Bogiem, spotkanie z Jezusem Chrystusem, o to osobiste spotkanie w milczeniu – powiedział brat Mirosław Myszka.

„Ekstremalna Droga Krzyżowa” to nie tylko wyzwanie duchowe, ale również wysiłek fizyczny. Uczestnicy mają do pokonania kilkadziesiąt kilometrów. Trasa posiada również trudniejsze etapy, np. dłuższe podejścia pod górę.

Uczestnicy powinni zabrać ze sobą, m.in. prowiant, ciepłe ubrania (w tym przeciwdeszczowe), wygodne buty, telefon komórkowy z numerami, pod które można dzwonić w razie problemów na trasie oraz mapę. Oprócz Polski Ekstremalną Drogę Krzyżową zaplanowano również na terenie Szwajcarii, Norwegii i Anglii.

RIRM

 

drukuj