Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=750165

Dziewięciomiesięczna nowenna do Matki Bożej z Guadalupe w obliczu „kryzysów naszych czasów”

Ks. kard. Raymond Burke ogłosił rozpoczęcie ogólnoświatowej nowenny do Matki Bożej z Guadalupe. Modlitewna inicjatywa rozpocznie się w marcu, a zakończy 12 grudnia. Amerykański duchowny wzywa katolików do błagania o wstawiennictwo Maryi za Kościołem i światem w obliczu „kryzysu naszych czasów”.

W nagraniu video zamieszczonym na stronie nowenny [zobacz]  ks. kard. Raymond Burke porównuje stan dzisiejszego świata do sytuacji z 1531 roku (rok objawienia się Matki Bożej św. Juanowi Diego), kiedy to „świat zmagał się z wielką chorobą: wojną w Europie czy upolitycznionymi debatami teologicznymi, które prowadzą miliony wierzących do porzucenia wiary”. [czytaj więcej]

„Ponownie zmagamy się z chorobami, wojnami i głębokim duchowym zamętem. I znowu wiele biednych dusz odczuwa pokusę, by bać się, że stracona zostanie wszelka nadzieja. Ale nasz Pan nie nawoływał nas do strachu. Bez względu na ciemności naszych czasów, mężczyźni i kobiety wiary nie są pozbawieni prawdy i miłości Chrystusa ani wiernej opieki Jego matki. Dzięki pokornej i odważnej współpracy św. Juana Diego z łaską wstawiennictwo Matki Bożej przemieniło świat i przyprowadziło miliony dusz do Chrystusa. To tej samej matczynej opieki i ochrony, której szukamy dzisiaj – opieki i ochrony, której Ona nam udzieli, jeśli szczerze o to poprosimy” – wskazuje amerykański duchowny.

Ks. kard. Raymond Burke zaapelował do katolików, aby dołączyli do niego podczas odmawiania dziewięciomiesięcznej nowenny i wzywali wstawiennictwa Maryi z Guadalupe nie tylko za Ameryką, ale za całym światem i Kościołem.

„Proszę Was, abyście przyłączyli się do mnie w tym pilnym powrocie do Matki Bożej. Nasza błogosławiona Pani jest nadal naszą Matką, taką samą, jaką była pięćset lat temu. Jej miłość do nas pozostaje tak silna jak zawsze. Ona nie omieszka zapewnić swoim dzieciom pożywienia, wystarczy tylko o to poprosić” – podkreślił duchowny.

Nowenna zakończy się uroczystym poświęceniem Matce Bożej z Guadalupe w dniu Jej święta – 12 grudnia.

lifesitenews.com

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl