fot. pixabay.com

Dzień modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie

Kościół w Polsce przeżywa dziś dzień modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie. To odpowiedź na wezwanie Ojca Świętego Franciszka do modlitwy za Ukrainę. Zaznaczył, że z niepokojem śledzi wzrost napięć, które grożą zadaniem nowego ciosu pokojowi w tym kraju i stawiają pod znakiem zapytania bezpieczeństwo Europy.

Do modlitwy w intencji pokoju za naszą wschodnią granicą zaprosili także we wspólnym apelu księża biskupi z Polski i Ukrainy.

Dzisiejsza inicjatywa modlitewna wpisuje się w oba wezwania – wskazał ks. Leszek Gęsiak SJ, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

– W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka oraz w nawiązaniu do apelu łacińskich i greckokatolickich biskupów Polski i Ukrainy przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki, zwrócił się z prośbą do wszystkich księży biskupów w Polsce, aby dzisiejszy dzień był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie – powiedział ks. Leszek Gęsiak SJ.

Księża biskupi z Polski i Ukrainy wezwali rządzących o powstrzymania się od działań wojennych. Wskazali przy tym, że każda wojna jest nieszczęściem i nie może być sposobem rozwiązywania problemów międzynarodowych.

Księża biskupi zachęcili do poszukiwania dialogu i porozumienia w celu zażegnania niebezpieczeństwa działań wojennych na Ukrainie.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl