PAP/EPA

Drugi dzień podróży apostolskiej Ojca Świetnego Franciszka do Maroka

Dziś drugi i ostatni dzień papieskiej pielgrzymki do Maroka. Wizycie apostolskiej Ojca Świętego Franciszka w tym kraju przyświeca hasło „Sługa nadziei”. Głównymi tematami pielgrzymki są dialog z islamem oraz migracja.

Przed południem Papież odwiedzi Wiejski Ośrodek Pomocy Społecznej w miejscowości Temara, a następnie spotka się z kapłanami, osobami konsekrowanymi i Ekumeniczną Radą Kościołów w stołecznej katedrze. Tam też zaplanowane jest przemówienie Ojca Świętego i modlitwa Anioł Pański.

Po południu z udziałem Papieża sprawowana będzie Msza św. na stadionie. Oczekuje się, że przybędzie na nią ok. 10 tys. wiernych. Do Rzymu Franciszek powróci wieczorem.

W Maroku żyje ok. 40 tys. chrześcijan. Muzułmanie stanowią 98 proc. ludności.

Poszczególne punkty papieskiej pielgrzymki transmitują Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl