fot, polskifr.fr

Do Amerykańskiej Częstochowy trafiła figura Macierzyńskiej Więzi

W Wigilię Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown trafiła figura Macierzyńskiej Więzi. Rzeźba przedstawia Maryje, która z matczyną miłością otula Dzieciątko Jezus.

Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown jest szczególne nie tylko dla Polaków mieszkających w Stanach Zjednoczonych, ale również dla rodzimych Amerykanów. Jak zaznaczają ojcowie paulini posługujący w sanktuarium, że jest to miejsce, w którym możemy doświadczyć miłości Maryi, Matki Jezusa Chrystusa, która u stóp krzyża stała się Matką każdego z nas.

– Jej matczyna miłość tworzy więź między Nią a nami, Jej dziećmi, która trwa na zawsze – dodał o. Tadeusz Lizińczyk OSPPE.

Dlatego pomysł, aby na terenie Sanktuarium pojawiła się figura Macierzyńskiej Więzi. Jej ofiarodawcami jest rodzina Trefzów. Rzeźba wyszła spod rąk kanadyjskiego artysty Timothy’ego Schmazla.

– W rzeźbie Macierzyńskiej Więzi, Maryja otula Dzieciątko Jezus z matczyną miłością tuląc Je w swoich ramionach, policzkiem delikatnie przyciśniętym do Jego twarzy, natomiast Dziecię bawi się Jej włosami – podkreślił o. Tadeusz Lizińczyk OSPPE.

Uroczyste poświęcenie figury nastąpi w najbliższej przyszłości podczas jednego ze świąt maryjnych. Szczegółowe informacje będzie można uzyskać na stronie www. czestochowa.us.

radiomaryja.pl/ czestochowa.us

drukuj