Dzień Życia Konsekrowanego w lokalnych wspólnotach

Poświęcają swoje życie, aby służyć innym. 2 lutego obchodzić będziemy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W związku z trwającą pandemią ks. bp Jacek Kiciński zaprosił osoby konsekrowane do uczestnictwa w uroczystościach lokalnych.

Wkrótce Kościół obchodzić będzie święto Ofiarowania Pańskiego, a razem z nim kolejny Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Tego dnia szczególnie w modlitwie dziękujemy za łaskę powołań zakonnych.

„Mając na uwadze obecną sytuację związaną z pandemią koronawirusa w porozumieniu z Wyższymi Przełożonymi wspólnot zakonnych w Polsce pragnę zachęcić Was do czynnego udziału w liturgicznym przeżywaniu tego dnia. W związku z tym, że nie będziemy mogli tak licznie i bezpośrednio uczestniczyć jak do tej pory w uroczystościach organizowanych w poszczególnych diecezjach (choćby i ze względu na panujące ograniczenia), chcę zaprosić Was do uczestnictwa w uroczystościach lokalnych’’ – napisał w liście ks. bp Jacek Kiciński, przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP.

Ksiądz Biskup zachęcił, by 2 lutego podczas uroczystej Mszy św. osoby konsekrowane publicznie odnowiły swoją profesję zakonną.

„Dobrze byłoby, byście jako osoby konsekrowane podzielili się w tym dniu przeżywanym charyzmatem swego zgromadzenia czy instytutu oraz świadectwem swego powołania z wiernymi“ – podkreślił ks. bp Jacek Kiciński.

Światowy Dzień Życia Konsekrowanego co roku przypada 2 lutego. W 1997 roku ustanowił go Ojciec Święty Jan Paweł II.

TV Trwam News

drukuj