Diecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do sanktuarium Trójcy Świętej i św. Anny w Prostyni

28 sierpnia odbędzie się pielgrzymka małżeństw i rodzin do sanktuarium Trójcy Świętej i św. Anny w Prostyni w diecezji drohiczyńskiej. Mszy św. z odnowieniem ślubów małżeńskich przewodniczył będzie ks. bp Piotr Sawczuk, biskup drohiczyński. Spotkaniu patronować będzie bł. Rodzina Ulmów.

Pielgrzymka rozpocznie się modlitwą różańcową o miłość i wierność małżeńską o godz. 10.30. Następnie konferencję wygłosi ks. dr Piotr Arbaszewski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej. Podejmie temat: „Otwartość na Boga, otwartość na dzieci i otwartość na bliźniego drogą świętości bł. Rodziny Ulmów”. Po prelekcji zebrani odmówią koronkę ku czci św. Anny.

W południe w sanktuarium będzie sprawowana Msza św. odpustowa z odnowieniem ślubów małżeńskich i aktem zawierzenia małżonków wstawiennictwu św. Anny. Eucharystii przewodniczył będzie ks. bp Piotr Sawczuk, ordynariusz drohiczyński.

Po Mszy św. zaplanowano agapę przygotowaną przez parafian. Z kolei o godz. 15.00 prostyńską Kalwarią przejdzie Droga Krzyżowa z modlitwą o dar potomstwa.

radiomaryja.pl

drukuj