fot. pixabay.com

Caritas Polska zainaugurował kolejną edycję akcji „Trochę ciepła dla bezdomnego”

W niedzielę po raz siódmy obchodzić będziemy Światowy Dzień Ubogich. Caritas Polska zainaugurował kolejną edycję akcji „Trochę ciepła dla bezdomnego”, dzięki której pomoc dotrze do tych najbardziej potrzebujących.

Akcja Caritas „Trochę ciepła dla bezdomnego” corocznie inaugurowana jest u progu zimy. Wtedy, gdy naszej uwagi potrzebują ci, którzy nie mają dachu nad głową. Nie możemy odwracać od nich oczu – podkreślił ks. dr Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

 – Jesteśmy wezwani do wyjścia naprzeciw ubogiemu i każdemu rodzajowi ubóstwa, otrząsając się z obojętności, sloganów, którymi osłaniamy iluzoryczny dobrobyt – powiedział ks. dr Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Za akcją „Trochę ciepła dla bezdomnego” stoją darczyńcy, ludzie dobrego serca, wolontariusze, ale również strażnicy miejscy. Patrole docierają z pomocą do najbardziej potrzebujących. Dostarczą im koce, śpiwory, ubrania i żywność.

Powstała lista 91 miejsc, w których na chwilę obecną przebywa ponad 250 osób. Na potrzeby akcji z tej listy wytypowaliśmy 46 miejsc, w których znajduje się 150 osób i w pierwszej kolejności zaopatrzymy te właśnie osoby – wyjaśnił Grzegorz Staniszewski, naczelnik Wydziału Profilaktyki i Planowania Straży Miejskiej w Warszawie.

W ciepłe ubrania, ciepły posiłek, ale i ciepłe słowo, którego bezdomne osoby również potrzebują. Chodzi o to by, zobaczyć w nich drugiego człowieka.

Miałam okazje rozmawiać z tymi ludźmi. Oni są niesamowicie wdzięczni za to, że są osoby, które nie odwracają głowy, tylko udzielają pomocy zupełnie bezinteresownie –  zauważyła Magdalena Ejsmont, komendant Straży Miejskiej w Warszawie.

Papież Franciszek w orędziu na siódmy Światowy Dnia Ubogich zaapelował, by dzielenie się odpowiadało konkretnym potrzebom drugiego, a nie polegało na uwolnieniu się od tego, co zbędne.

Nasza akcja, która wchodzi w dziewiątą odsłonę, jest kierowana nie tylko jako pomoc dla bezdomnych, ale również jako akcja uświadamiająca nam wszystkim – szczególnie w dużych miastach – że obok nas są ludzie, którzy potrzebują nie tylko pomocy, ale przede wszystkim ciepła – zaznaczył Janusz Sukiennik, specjalista ds. projektów społecznych w Caritas Polska.

Tegoroczny, siódmy, Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy pod hasłem „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. W Kościołach w Polsce odbywać będą się kwesty na rzecz najbardziej potrzebujących.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl