fot. @VaticanNewsPL

Były sekretarz papieża Benedykta XVI nuncjuszem apostolskim na Litwie, w Estonii i na Łotwie

Ojciec Święty Franciszek mianował ks. abp. Georga Gänsweina, arcybiskupa tytularnego Urbisaglia, emerytowanego prefekta Domu Papieskiego, nuncjuszem apostolskim na Litwie, w Estonii i na Łotwie.

Ksiądz arcybiskup Georg Gänswein urodził się 30 lipca 1956 r. w Waldshut (Badenia-Wirtembergia, Niemcy).

Wyświęcony na kapłana 31 maja 1984 r., został inkardynowany do archidiecezji Fryburg Bryzgowijski.

Ukończył prawo kanoniczne w 1993 r. na Wydziale Katolicko-Teologicznym Uniwersytetu Ludwika Maksymiliana w Monachium. Po pełnieniu funkcji sędziego w Trybunale Diecezjalnym i sekretarza biskupa Fryburga Bryzgowijskiego, w 1995 r. został zatrudniony w Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

W 1996 r. został przeniesiony do Kongregacji Nauki Wiary, gdzie później pełnił funkcję osobistego sekretarza prefekta ks. kard. Josepha Ratzingera, a następnie był sekretarzem Benedykta XVI od czasu jego wyboru na Papieża.

Posługuje się następującymi językami: niemieckim, włoskim, łaciną, francuskim, angielskim i hiszpańskim.

Vatican News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl