fot. PAP/EPA

Benedykt XVI powrócił do Watykanu

Emerytowany Ojciec św. Benedykt XVI powrócił do Watykanu, po dwóch miesiącach pobytu w Castel Gandolfo. Swojego poprzednika powitał Papież Franciszek – poinformował Watykan.

Benedykt XVI przyleciał śmigłowcem ok. godz. 16:45. Na lądowisku w Ogrodach Watykańskich Papieża emeryta powitała delegacja Stolicy Apostolskiej z sekretarzem stanu kardynałem Tarcisio Bertone i dziekanem kolegium kardynalskiego kard. Angelo Sodano.

Przed domem Mater Ecclesiae, gdzie Benedykt XVI zamieszka na stałe, czekał na niego Papież Franciszek. Razem udali się do kaplicy w tym dawnym budynku klasztornym na modlitwę. Było to drugie spotkanie obu Papieży po wizycie Franciszka w Castel Gandolfo w marcu.

Po raz pierwszy w historii Kościoła w Watykanie mieszkać będzie dwóch Papieży – wybrany 13 marca Franciszek i jego poprzednik, który ustąpił z powodu wieku i braku sił. Benedykt XVI zamieszka w dawnym budynku klasztoru sióstr klauzurowych w Ogrodach Watykańskich. Są tam pokoje dla emerytowanego Papieża, jego gości oraz pomagających mu osób. Wcześniej, zaraz po abdykacji, Benedykt XVI zapowiadał, że będzie żył w ukryciu.

PAP

drukuj