pixabay.com

Argentyna przeciw zabijaniu nienarodzonych dzieci

Kilka protestanckich Kościołów działających na terenie Argentyny potwierdziło swój udział w sobotniej manifestacji w Buenos Aires domagającej się zaprzestania prac nad projektem legalizacji tzw. aborcji w tym kraju. Do udziału w proteście wezwała jako pierwsza Konferencja Episkopatu Argentyny.

Biskupi katoliccy Argentyny wezwali mieszkańców kraju do protestu po tym, jak 16 listopada prezydent Alberto Fernandez skierował do Kongresu projekt ustawy dopuszczającej możliwość zabijania nienarodzonych dzieci.

Dokument, który ma być przedmiotem debaty parlamentarnej jeszcze w grudniu, przewiduje, że nienarodzone dziecko może zostać zamordowane do 14 tygodnia życia, bez względu na powód.

Konferencja Episkopatu Argentyny była jedną z pierwszych instytucji wzywających obywateli do ulicznych protestów. W liście księża biskupi napisali, że proszą o udział w proteście nie tylko katolików, ale oddanych „dobru Argentyńczyków, którzy bronią życia” oraz „ludzi dobrej woli”. Wezwali też do uczestnictwa w manifestacji „braci innych wyznań religijnych”.

Na apel księży biskupów odpowiedziała m.in. czołowa organizacja grupująca wspólnoty protestanckie Argentyny – Chrześcijańska Unia Kościołów Ewangelickich (Aciera).

Obowiązujące obecnie w Argentynie przepisy dopuszczają zabijanie nienarodzonego dziecka w dwóch przypadkach: zagrożenia zdrowia lub życia matki oraz w sytuacji gwałtu.

PAP/radiomaryja.pl

drukuj