Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie

Apel o modlitwę każdego dnia o ochronę przed epidemią

Ten trudny czas, który wszyscy przeżywamy, może prowadzić nas do tego, by być bliżej Boga. Prośmy każdego dnia Pana Boga o ochronę przed epidemią. Módlmy się także za kałanów. Wielu z nich w tym czasie pełni gorliwą posługę.

W tych trudnych chwilach pandemii – pamiętajmy o Panu Bogu. To on pisze losy świata i to w Jego rękach jesteśmy. Stąd tak ważna jest modlitwa w czasie epidemii. Wielu kapłanów nie zostawia wiernych samych sobie, modlą się razem z nimi w kościołach, pełnią posługę w konfesjonałach. Kapłani wychodzą także na ulice z Najświętszym Sakramentem błogosławiąc i prosząc o ochronę przed epidemią.


O 21.37 czyli w godzinie odejścia do domu Ojca Świętego Jana Pawła II kapłani błogosławią całą Polskę Najświętszym Sakramentem z wieży Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.

Księża z sądeckich parafii przez cały tydzień o godz. 15.00 idą w procesji przez Nowy Sącz z monstrancją i błogosławią świat. Duszpasterze zachęcają, by o tej porze, gdziekolwiek będziemy łączyć się z nimi Koronką do Bożego Miłosierdzia. Inicjatywa narodziła się w parafii św. Kazimierza.


16 marca rozpoczęła się także narodowa nowenną do św. Andrzeja Boboli o ratunek dla Polski. Z podobnymi inicjatywami wyszli kapłani w wielu innych miejscach w Polsce. Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem odbyło się m.in w Gdyni i Wrocławiu.

W Lublinie codziennie wieczorem  proboszcz parafii Nawrócenia św. Pawła odbywa procesję z relikwiami patrona Lublina, św. Antoniego z Padwy [zobacz]. 

Każdego dnia księża w całej Polsce sięgają także  po różaniec. O godz. 20.30 klękają, by modlić się wspólnie z wiernymi. Za chorych, za zmarłych, za tych, którzy próbują zatrzymać epidemię.

TV Trwam News

drukuj