fot. PAP/EPA

Ambasador Ukrainy: Papież Franciszek odwiedzi Kijów przed podróżą do Kazachstanu we wrześniu

Papież Franciszek odwiedzi Ukrainę przed swą wrześniową podróżą do Kazachstanu – ogłosił w sobotę na Twitterze ukraiński ambasador przy Stolicy Apostolskiej, Andrij Jurasz, po audiencji w Watykanie. Jego spotkanie z Ojcem Świętym poświęcone było planom papieskiej podróży do Kijowa.

Ambasador Jurasz napisał po audiencji u Franciszka, że usłyszał od niego: „Jestem bardzo blisko Ukrainy i chcę wyrazić tę bliskość przez moją wizytę”.

Dyplomata dodał: „Przez wiele lat, a zwłaszcza od początku wojny Ukraina czekała na Papieża i będę szczęśliwy witając go przed jego podróżą do Kazachstanu”. Jurasz nie podał żadnych innych szczegółów.

Wizytę Franciszka w stolicy Kazachstanu Nur-Sułtanie Watykan zapowiedział na 13-15 września, a okazją do niej jest zorganizowany tam zjazd przywódców religijnych ze świata. Papież spotka się tam prawdopodobnie z patriarchą moskiewskim i całej Rusi Cyrylem.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl