pixabay.com

Adwent – czas modlitwy o pokój na świecie

Kościół zachęca w trwającym Adwencie do postu i modlitwy w intencji pokoju na świecie. Prośba ma szczególny wymiar w tym roku, kiedy na Ukrainie od ponad 9 miesięcy prowadzona jest wojna wywołana rosyjską agresją. Nie można także zapominać o innych krajach pogrążonych w konfliktach zbrojnych, jak chociażby Syria czy Jemen.

Do podjęcia postu i modlitwy w intencji pokoju na świecie zachęca m.in. o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Redemptorysta wyjaśnia, że można to zrobić, m.in. odmawiając wyjątkową modlitwę o pokój, którą napisał Ojciec Święty Jan Paweł II.

Papież, który sam na własnej skórze przeżył wojnę, wiedział, czym jest wojna, do ilu nieszczęść ludzkich prowadzi. Trzeba, by ta modlitwa na nowo była odkryta przez Polaków. Zachęcamy do tego, by mieć jeden dzień w czasie Adwentu – mimo że jest to czas radości, bo przygotowujemy się na narodziny Pana Jezusa – aby uczynić wszystko, by wokół nas było jak najwięcej miłości, a wszelkie zło, nieprawość, aby zostały oddalone – mówi o. Andrzej Laskosz CSsR.

O. Andrzej Laskosz CSsR zachęca także osoby, które podejmą się postu w czasie Adwentu, by zgłaszały się do Sanktuarium m.in. pocztą elektroniczną na adres: [email protected].

Imiona tych wiernych zostaną zapisane w księdze, która zostanie przyniesiona do ołtarza świątyni w czasie Pasterki.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl