50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Góreckiej

W Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej odbędą się dziś uroczystości jubileuszowe 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Góreckiej oraz nadania tytułu Bazyliki Mniejszej. Transmisję wydarzenia o godz. 12.00 przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam.

W południe, na placu Objawienia Świętego sprawowana będzie Msza św. której przewodniczył będzie Prymas Polski ks. abp Wojciech Polak.

– W sposób szczególny będziemy chcieli polecać sprawy naszej ojczyzny – Polski. W przepięknej koronie Matki Bożej Góreckiej widnieje właśnie nasz piastowski  orzeł. Ona – Królowa krainy – jest Królową Polski, królową naszej ojczyzny. W czasie jubileuszu będzie miała również miejsce bardzo podniosła chwila – nadanie tytułu Bazyliki Mniejszej dla świątyni w Górce Klasztornej. Jest to ogromne wyróżnienie i nagroda za to wszystko, co Najświętsza Maryja Panna w tym miejscu, przez ręce i pracę wszystkich opiekunów górki, dokonała na przestrzeni wieków. Madonna Górecka – jej serce otwarte jest na każdego pielgrzyma. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam na tę uroczystość – powiedział  ks. Piotr Krupa, misjonarz Świętej Rodziny.

W Górce Klasztornej znajduje się najstarsze sanktuarium maryjne w Polsce. W tym miejscu Matka Boża ukazała się pasterzom w 1079 roku. Koronacji Cudownego Obrazu w 1965 roku dokonał sługa Boży ks. kard. Stefan Wyszyński.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl